رهبر انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از دست‌اندرکاران مراسم حج:

رژیم صهیونیستی دولت‌هایی را که به سمت عادی‌سازی روابط با آن رفتند استثمار می‌کند

کنگره جهانی حج فرصتی برای حمایت از غزه

در آستانه برگزاری مراسم پرشکوه حج قرار داریم. بدون تردید حج امسال با سال‌های گذشته تفاوت‌های فراوانی دارد بویژه اینکه فضای حاکم بر مردم دنیا و جهان اسلام مملو از حس همراهی و همبستگی با مردم مظلوم فلسطین و غزه است.
کد خبر: ۱۴۵۵۴۹۴
نویسنده محسن پاک آیین کارشناس حوزه روابط بین الملل

کنگره جهانی حج فرصتی برای حمایت غزه

در چنین شرایطی زائران خانه خدا باید از فرصت شایسته‌ای که در کنگره جهانی حج فراهم است استفاده کنند و از زمان برگزاری این مراسم عبادی و همچنین فضای معنوی مکه و مدینه بهره ببرند و همه یکصدا فریاد مظلومیت مردم فلسطین را سر دهند و جنایات و نسل کشی رژیم اسرائیل را محکوم کنند.

در کنار ارتباط و تعاملی که میان حجاج ایرانی و غیر ایرانی در مراسم حج برقرار می‌شود سرپرستان بعثه‌های کشور‌های اسلامی در گفتگو‌های طرفینی و همچنین دیدار‌های رسمی و غیر رسمی به موضوع مقاومت مردم غزه بپردازند و ضمن محکوم کردن رژیم اشغالگر قدس و حامیانش موضوع حمایت از حرکت فراگیر دانشجویی در حمایت از مردم فلسطین دنبال کنند. واقعیت آن است که دامنه این جنبش نخبگانی در اعلام انزجار و تنفر از اقدامات رژیم صهیونیستی به تمام نقاط دنیا کشیده شده و این روند در آینده وسعت بیشتری پیدا خواهد کرد.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشت این است که موضوع حمایت از مظلوم است که مورد تاکید قرآن و اسلام قرار دارد و جامعه ایران و سایر ملت‌های آزاده دنیا برای دفاع از مظلومان منتظر کسی نخواهند ماند و به وظیفه خود در قبال مردم فلسطین عمل خواهند کرد. این نکته مورد تاکید رهبر انقلاب در دیدار امروز  در دیدار مسئولان و کارگزاران حج و جمعی از زائران بیت‌الله‌الحرام بوده و می‌تواند الگویی برای تمام دولت‌های اسلامی و اعضای سازمان همکاری اسلامی باشد تا جوامع مسلمان متحدتر از گذشته به صورت یکپارچه از مردم غزه حمایت کنند. 


این موضوع از آن جهت اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که کابینه جنگ رژیم صهیونیستی مساله حمله به رفح را تصویب کرد و دراین مقطع لازم است که کشور‌های اسلامی همسو با دیگر مردم مسلمان جهات تلاش فزاینده را برای جلوگیری از اقدامات رژیم اشغالگر قدس برای حمله به رفح بکار برند.


تمام شواهد حاکی از آن است که آمریکا هدایتگر اصلی اسرائیل و شریک اصلی جنایات این رژیم است. مقامات آمریکایی و دیگر کشور‌های غربی برغم اقدامات جنایتکارانه رژیم اشغالگر قدس در به خاک و خون کشیدن مردم بی دفاع غزه و همچنین آواره کردن بسیار از ساکنان این منطقه به حمایت‌های فزاینده خود از اسرائیل ادامه می‌دهند. حج امسال فرصتی است تا چهره واقعی ایالات متحده و متحدانش برای حجاج و مردم جهان افشا شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها