حضور پر شور مردم و مسئولان در پای صندوق‌های رای

مردم ولایتمدار ایران اسلامی، همزمان با شروع فرآیند اخذ رای از رای دهندگان انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری، در شعب اخذ رای سراسر کشور حاضر شدند.
کد خبر: ۱۴۶۲۵۶۲

به استناد ماده ۳۶ قانون انتخابات ریاست جمهوری کلیه افرادی که تابعیت ایرانی دارند و سن آنها ۱۸ سال تمام باشد؛ یعنی متولدین روز ۸ تیرماه ۱۳۸۵ و قبل از آن می‌توانند با ارائه اصل شناسنامه و یا کارت ملی خود در انتخابات مذکور شرکت کنند.

مسئول برگزاری چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری در خارج از کشور گفت چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در خارج از کشور، به صورت پرشور و با مشارکت خوب هموطنان برگزار شد.

«علیرضا محمودی» جمعه شب و در جمع خبرنگاران در محل ستاد انتخابات خارج از کشور در جمع‌بندی روند برگزاری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در خارج از کشور، با بیان این که در تعدادی از کشورهای آسیایی از جمله شرق آسیا روند برگزاری انتخابات به اتمام رسیده و در برخی از شعب آرا شمارش شده و نتایج به تهران ارسال شده است، گفت: در اکثر شعب اخذ رای در اروپا، همچنان انتخابات در حال برگزاری است نمایندگی‌ها در حوزه اروپا ۲ ساعت زمان رای گیری را تمدید کرده‌اند.

این دیپلمات جمهوری اسلامی ایران با بیان این که چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری انتخابات در آمریکا در حال برگزاری است و تا ساعات آینده ادامه خواهد داشت، گفت: به لطف خدا انتخابات پرشوری را در خارج از کشور شاهد بودیم و این نشان می‌دهد ایرانیان در هر کجا که باشند به کشور و سرنوشت کشورشان علاقمند هستند و به آن اهمیت می‌دهند.

مسوول برگزاری انتخابات در خارج از کشور در بخشی دیگر از سخنان خود در جمع خبرنگاران تصریح کرد: چنانچه انتخابات ریاست جمهوری به دور دوم کشیده شود همین آمادگی در وزارت امور خارجه و معاونت کنسولی برای برگزاری دور دوم انتخابات وجود دارد. 

محمودی ادامه داد: همکاران در ستاد انتخابات خارج از کشور شبانه روزی در حال فعالیت هستند و به محض وصول آمار رای دهندگان از سوی نمایندگی های ایران در خارج از کشور در مکاتبه محرمانه نتایج شمارش آرا به وزارت کشور اعلام خواهند کرد.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور:

وزیر کشور تا ساعت ۲۴ اجازه اخذ رأی داده است.

بعد از ساعت ۲۴، در شعبه‌ها بسته می‌شود اما رای کسانی که در نوبت رای‌گیری در داخل شعب هستند، اخذ می‌شود.

پس از این ساعت، پلمب صندوق ها باز شده و شمارش آرا آغاز می‌شود.

شمارش آرا با حضور نماینده نامزدها و بدون دخالت آنها انجام می‌شود.

در تهران بیش از ۴ هزار شعبه وجود دارد و این فرایند طول می‌کشد.

اگر آمار ۲۵ هزار شعبه تجمیع و نهایی شود، می‌توانیم آمار اولیه را اعلام کنیم.

نامزد پیروز باید اکثریت مطلق یعنی نصف به علاوه یک کل آرا چه آرای صحیح و چه باطله آرا را به دست آورد.

تعداد بازدید : 11
تعداد بازدید : 5

سخنگوی شورای نگهبان: گمانه‌زنی‌ها دقیق نیست و ما در حال رأی‌گیری هستیم. به نظرمن این خبرها در فضای مجازی درباره اعلام نتایج معتبر نیستند.

حضور پر شور مردم و مسئولان در پای صندوق‌های رای


زمانی که زمان اخذ رأی به پایان می‌رسد ما شمارش آرا را رسماً آغاز می‌کنیم و بنابر فرآیندهای وزارت کشور اعلام می‌شود.
از رسانه‌ها و طرفداران نامزدهای انتخاباتی درخواست داریم اقدام هیجانی نداشته باشند و اجازه بدهند فرآیند انتخابات به طور معمول پیش برود. بنابراین هیچ عدد و رقمی الان در اثنای برگزاری انتخابات معتبر نیست. تنها آرامش مردم و جامعه را برهم می‌زند.

تعداد بازدید : 5

دقایقی پیش، نمایندگان ۴ نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری از ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری در محل شورای نگهبان بازدید کردند.

حضور پر شور مردم و مسئولان در پای صندوق‌های رای

عباس کریمی نماینده مسعود پزشکیان، مصطفی ابطحی نماینده مصطفی پورمحمدی، حسین طلا نماینده سعید جلیلی و علی نوریجانی نماینده محمدباقر قالیباف بودند که در این بازدید حضور داشتند.

آن‌ها در گفتگو با مسئولان و کارشناسان ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات، در جریان روند اخذ رأی در تمامی شعب داخل و خارج از کشور و فرآیند نظارت بر آن قرار گرفتند.

تعداد بازدید : 6

حضور پر شور مردم و مسئولان در پای صندوق‌های رای

منتظرالمهدی : براساس گزارش‌های اخذ شده با شروع انتخابات و حضور مردم در مراکز رأی‌گیری؛ تا این لحظه هیچ موردِ سوء‌امنیتی گزارش نشده و انتخابات در صحت و سلامت محیطی و مردمی در حالِ برگزاری است.

 

صف شبانه انتخاباتی مردم شهرری در حرم عبدالعظیم

تعداد بازدید : 6
تعداد بازدید : 2
تعداد بازدید : 5
تعداد بازدید : 4
تعداد بازدید : 5

سخنگوی ستاد انتخابات کشور: با توجه به استقبال مردم از انتخابات ریاست جمهوری در سراسر کشور زمان اخذ رای در تمام شعب تا ساعت ۲۲ تمدید می‌شود.

تعداد بازدید : 6
تعداد بازدید : 6

پس از تمدید مهلت رأی‌گیری شاهد موج دوم حضور مردم شهر ری در شعب اخذ رأی هستیم.

تعداد بازدید : 5
تعداد بازدید : 4
تعداد بازدید : 6

سفیر جمهوری اسلامی ایران در عربستان با اشاره به اینکه موافقت عربستان با خواست جمهوری اسلامی ایران نشانه روشنی از عمق مناسبات دو کشور و حسن اعتماد به یکدیگر است گفت شرکت حجاج هموطن در انتخاب رئیس جمهور، خاطره شیرینی حج را نزد آنان مضاعف کرد.

تعداد بازدید : 6

مردم انقلابی و ولایت‌مدار سیستان در شمال استان سیستان و بلوچستان از ساعات اولیه برگزاری انتخابات چهاردمین دوره ریاست‌جمهوری با لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب پای صندوق‌های رأی حاضر شده و مردم‌سالاری دینی را به نمایش گذاشتند و همچنان با وجود گرمای هوا شعب اخذ رأی شاهد مراجعه مردم هستند.

تعداد بازدید : 5

سخنگوی وزارت امور خارجه:
برخی اخبار غیررسمی منتشره در خصوص نتایج شمارش آرا در تعدادی از سفارتخانه‌های ایران فاقد اصالت و بی‌اعتبار است.

نتایج رسمی و ترکیب آرای صندوق‌های رای در خارج از کشور توسط ستاد برگزاری انتخابات خارج از کشور به وزارت کشور منعکس خواهد شد.

مرجع رسمی انتشار ستاد مرکزی انتخابات وزارت کشور است.

وزیر کشور:
باید از ایرانیان خارج از کشور عذرخواهی کنیم که شرایط به گونه‌ای نیست که بتوانیم رای همه ایرانیان را جلب کنیم.

ان‌شاءالله در آینده با استفاده از فناوری روز بتوانیم رای تمام ایرانیان را اخذ کنیم و روند شرکت در انتخابات، محدود به صندوق فیزیکی رای نباشد.

تقاضا می‌کنیم که نتایج آرا تنها از مسیر وزارت خارجه و مسیر قانونی مشخص شده اعلام شود.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات:

نمایش آدرس شعب رأی گیری به پیشخوان انتخابات پیام‌رسان‌های ایتا و گپ و شبکه‌های اجتماعی ویراستی اضافه شد.

با اضافه شدن این قابلیت، کاربران می‌توانند نزدیکترین شعب رأی‌گیری اطراف خود را بر روی نقشه ببینند.

سخنگوی ستاد انتخابات: انتخابات ریاست جمهوری ۲ ساعت تمدید شد.

سرپرست سفارت ایران در انگلیس:
در بیرمنگام انگلیس تعدادی از معاندان با مسئولان شعب انتخابات در این منطقه درگیر شدند، که ۲ نفر از معاندان توسط پلیس انگلیس بازداشت شده‌اند.

انتخابات ریاست جمهوری در ۱۰ شعبه در انگلیس برگزار می‌شود که ۵ شعبه آن در لندن قرار دارد.

اسقف اعظم کلیسای آشوری شرق: صفوف انتخابات نشان‌دهنده اتحادی است که بین همه ایرانیان وجود دارد. 

رهبر دینی کلیمیان ایران: هر فردی که به عنوان انتخاب اکثریت ملت ایران باشد ما با وی همکاری خواهیم داشت.

تعداد بازدید : 4
تعداد بازدید : 5
تعداد بازدید : 4

مدیرکل رسانه‌های خارجی وزارت ارشاد:
بیش از ۵۲۰ خبرنگار و نماینده ۱۹۰ رسانه خارجی مقیم و غیرمقیم از ۳۴ کشور جهان با حضور در کشور، چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران را پوشش میدانی می‌دهند.

این خبرنگاران علاوه بر تهران در مشهد، قم، اهواز، سنندج، تبریز و اصفهان و شیراز نیز حضور میدانی دارند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور:

آمارهای منتشره در فضای مجازی نسبت به مشارکت و اعلام نتایج شعب خارج از کشور هیچ‌گونه سندیتی نداشته و صرفاً آمار و اعلام نتایج از سوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور اعلام خواهد شد.

با توجه به ماده ۱۰ قانون انتخابات ریاست جمهوری مبتنی مخفی بودن آراء هرگونه انتشار رأی اشخاص در فضای مجازی مغایر با قانون بوده و قابلیت پیگیری دارد.

کسانی که پیرامون شعب نسبت به انصراف برخی از نامزدها اقدام به نشر اکاذیب می‌کنند بر اساس ماده ۹۲ مجرم تلقی شده و مورد پیگر قانونی قرار می‌گیرند.

تعداد بازدید : 6

اطلاعیه شماره ۲۱ ستاد انتخابات کشور:

نحوه اخذ رأی و بررسی مدارک در شعب سیار هیچ‌گونه تفاوتی با شعب اخذ رأی ثابت ندارد.

از رأی دهندگان در بیمارستان‌ها و پادگان‌ها نیز صرفاً در قبال ارائه اصل شناسنامه یا کارت ملی می‌بایست رأی‌گیری به عمل آید.

تعداد بازدید : 5

در ۶ ساعت نخست رای‌گیری امروز و حتی پیش از آغاز رسمی فرایند اخذ​ رای​ مردم ایران امیدوارانه صفوفی فشرده را تشکیل دادند.

تعداد بازدید : 5

صف‌هایی که در هر شغلی همچنان ادامه دارد تا عزم ملی ایرانیان را جلو چشم جهانیان به نمایش بگذارند.

تعداد بازدید : 6

اطلاعیه شماره ۱۸ و ۱۹ ستاد انتخابات کشور:
کلیه متولدین روز«۸» تیرماه سال ۱۳۸۵ و قبل از آن می توانند با حضور در شعب اخذ رای سراسر کشور در انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری شرکت نمایند.

یادآور می گردد، همراه داشتن اصل شناسنامه یا کارت ملی برای رای دهندگان الزامی است.

افرادی که سواد ندارند یا به دلیلی نقص عضو نمی‌توانند رای را بنویسند می‌توانند به همراه شخصی باسواد از اعضای خانواده یا فردی مورد اعتماد به شعب اخذ رای مراجعه کنند.

تعداد بازدید : 6
تعداد بازدید : 6

سخنگوی وزارت خارجه ایران در شبکه اجتماعی ایکس :

اظهارات مداخله‌جویانه معاون نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در خصوص انتخابات ریاست جمهوری کشورمان، گزافه گوئی و یک مداخله جویی آشکار است.

مقامات آمریکایی از این‌گونه اظهارات بی‌ارزش طَرفی برنخواهند بست.

ملت ایران همانند گذشته در این انتخابات نیز با مشارکت مؤثر و پرشور خود پای صندوق‌های رأی، پاسخ این‌گونه اظهارات مداخله‌جویانه را محکم خواهند داد.

تعداد بازدید : 8
تعداد بازدید : 5

از حیاط بیت رهبری تا محل رأی‌گیری انتخابات ریاست‌جمهوری 

تعداد بازدید : 4
تعداد بازدید : 5
تعداد بازدید : 6
تعداد بازدید : 5
تعداد بازدید : 3
تعداد بازدید : 6

به گزارش مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور، متن اطلاعیه ستاد انتخابات کشور به شرح زیر است:

بسمه تعالی

به استناد تبصره «۵» قانون حضور نمایندگان نامزدهای ریاست جمهوری در شعب اخذ رأی، به آگاهی نمایندگان محترم نامزدها در شعب اخذ رای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری می رساند، نمایندگان نامزدها در شعب اخذ رای حق تبلیغ له یا علیه هیچ یک از نامزدها و یا دخالت در کار هیات های اخذ رای، بازرسان و ناظران شورای نگهبان ندارند و در صورت تخلف از حوزه اخذ رای اخراج می گردند.

 ستاد انتخابات کشور

تعداد بازدید : 7
تعداد بازدید : 6
تعداد بازدید : 6
تعداد بازدید : 5
تعداد بازدید : 5
تعداد بازدید : 5
تعداد بازدید : 5
تعداد بازدید : 5
تعداد بازدید : 4

بسمه تعالی

به آگاهی مردم شریف ایران اسلامی، مجریان و اعضای محترم شعب اخذ رأی انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری می رساند، بر اساس ماده «۱۰» قانون انتخابات ریاست جمهوری مبنی بر مخفی بودن آراء رأی دهندگان، تصویربرداری از آراء و انتشار آن ممنوع می باشد.

 ستاد انتخابات کشور

اطلاعیه شماره ۱۵ ستاد انتخابات کشور

بسمه تعالی

در اجرای ماده «۱۹» قانون انتخابات ریاست جمهوری به اطلاع کلیه هموطنان عزیز و اعضای شعب اخذ رأی می رساند، اخذ رأی در کلیه شعب ثابت و سیار فقط با ارائه اصل شناسنامه یا کارت ملی رأی دهنده توسط شخص رأی دهنده امکان پذیر است و هیچ مدرک دیگری بجز مدارک هویتی مذکور قابل قبول نمی باشد.

ضمناً به کلیه دارندگان شناسنامه های قدیمی توصیه می شود جهت تسهیل و تسریع در روند اخذ رای شماره ملی خود را همراه داشته باشند.

 ستاد انتخابات کشور

تعداد بازدید : 5
تعداد بازدید : 6
تعداد بازدید : 7
تعداد بازدید : 2
تعداد بازدید : 7
تعداد بازدید : 7
تعداد بازدید : 8
تعداد بازدید : 6
تعداد بازدید : 8
تعداد بازدید : 6
تعداد بازدید : 4

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها