جامعه - عمومی - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

عمومی
تجارت خانه آخرت

«جام‌جم» دلالی قبر در بهشت زهرا(س) را بررسی می‌کند

تجارت خانه آخرت

۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۱

تا پای مرگ با تورم! شاید این بهترین تعبیر برای این روزهایی باشد که از یک سو خبر فروش کفن‌های دو میلیون و ۴۰۰هزارتومانی به گوش می‌رسد و از سویی دیگر شهرداری تهران در جدیدترین قیمت‌گذاری خود، قیمت قبر برای طبقات دوم و سوم را از سه میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در سال۱۴۰۲، به ۱۵میلیون تومان درسال۱۴۰۳افزایش داده است.

بازی روی حباب!

«جام‌جم» آثار و تبعات فرهنگی- اجتماعی بازی تلگرامی «همستر کامبت» را بررسی می‌کند

بازی روی حباب!

۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۳

رویای یک‌شبه پولدارشدن و به‌دست‌آوردن ثروت بدون تلاش و زحمت این‌بار باعث شده تا یک بازی تلگرامی آنچنان فراگیر شود که از گوشی تلفن‌همراه اکثریت مردم سر در بیاورد. حالا همه می‌خواهند با همستر و از طریق ساعت‌ها ضربه‌زدن روی صفحه نمایش آن پولدار شوند، به همین دلیل هم این روزها شاهد آن هستیم بسیاری از افرادی که شماره تلفن‌شان را در گوشی‌مان ذخیره داشته‌ایم به تلگرام می‌پیوندند.

تسهیلات، ازدواج را تسهیل نکرد

تسهیلات، ازدواج را تسهیل نکرد

۲۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۷

نگاهی به شاخص‌های متعدد جمعیتی نشانه‌های هشدارآمیزی را پیش روی ما می‌گذارد اما بد بودن وضعیت این شاخص‌ها وقتی بدتر می‌شود که بدانیم همان سیاست‌های تشویقی برای رشد جمعیت هم به شیوه خوبی اجرایی نشده است. اگر بخواهیم با سنجه‌های آماری به این موضوع ورود کنیم باید نگاهی به روند نزولی ازدواج طی یک دهه گذشته داشته باشیم.

آموزش بدون پرورش!

«جام‌جم» کمبود مربی پرورشی در مدارس را بررسی می‌کند

آموزش بدون پرورش!

۲۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۹

درحالی که سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، مربیان پرورشی را به عنوان بازوی اجرایی در مدارس معرفی می‌کند، مسئولان این وزارتخانه خبر ازکمبود۶۰هزار معلم پرورشی در مدارس می‌دهند و می‌گویند که درحال حاضر ۵۰درصد از مدارس،فاقد معلم پرورشی است. این یعنی شکسته شدن یکی از دوبال مهم توسعه در بخش تعلیم و تربیت!

خدمت‌رسانی از خراسان تا خوزستان

به یاد بسیجی جهادگر، خادم الشهدا، حاج اکبر صباغیان و همگامی‌اش با شهید جمهور

خدمت‌رسانی از خراسان تا خوزستان

۲۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۸

این روزها که داغ شهادت سیدمحرومان بر دل‌مان مانده است، یاد و خاطره حاج‌اکبر صباغیان در معیت کارهای ستاد اربعین آستان قدس رضوی و همراهی با حاج‌آقا رئیسی بیشتر از قبل زنده شده است. خبر سفر آخر شهیدجمهور در پرواز اردیبهشت، بغض قدیمی را در ذهن‌ها یادآور شد؛ تصاویر همراهی دو‌سفر‌کرده خادم‌الرضا(ع).

اعتماد اجتماعی بر باد رفته!

«جام‌جم» تبعات اجتماعی سوء‌استفاده از خودروهای امدادی را بررسی می‌کند

اعتماد اجتماعی بر باد رفته!

۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۸

هفته گذشته بود که تصاویری از چندین پیشکسوت فوتبالی در آمبولانس برای خروج از ورزشگاه آزادی در فضای مجازی وایرال و دست‌به‌دست شد. اگرچه برخی از رسانه‌ها هم مدعی شده بودند که این آمبولانس خصوصی و در اختیار یک باشگاه ورزشی بوده، ولی بازهم تفاوتی در اصل ماجرا ایجاد نمی‌کند.

افزایش ۳۰ درصدی مشارکت در مهمانی غدیر

در نشست خبری ستاد مردمی برگزاری مهمانی ۱۰کیلومتری غدیر مطرح شد

افزایش ۳۰ درصدی مشارکت در مهمانی غدیر

۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۸

سخنگوی ستاد مردمی برگزاری مهمانی ۱۰کیلومتری غدیر با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی مشارکت در این مهمانی گفت: تقاضای افزایش فضای برگزاری این مهمانی را مطرح کرده‌ایم تا شهروندان بتوانند از خیابان دماوند تقاطع سبلان تا میدان آزادی در این مراسم شرکت کنند.

تابستانِ سخت خانه‌به‌دوشان

بالاخره از سوی شورای هماهنگی مسکن سقف افزایش اجاره‌خانه در تهران اعلام شد

تابستانِ سخت خانه‌به‌دوشان

۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۰۰

سقف افزایش اجاره خانه بالاخره اعلام شده اما آنچه برای هر مستاجری در مواجهه با این تصمیم آشکار است این‌که، این قانون قرار نیست حتی مرهمی باشد بر زخم ناسور نیمی از اهالی پایتخت؛ نیمی که نام مستاجر پیوست دلشوره‌های هر سال‌شان است.

نیازمندی ها