گفت‌ و گو با علی موذنی در این‌باره که از هر ۶۶۷ ایرانی یکی نویسنده است

مردم نباید خجالت بکشند

مرد بی‌چشم با شعر نو آمد

مراسم رونمایی از کتاب شعر «مـرد بی‌چشم» اثر فرهود عباسی‌فرد به همت کانون شعر و ادبیات هفت‌آسمان و نشریه دانشجویی آسمان هفتم در آمفی‌تئاتر دکتر شایورد واقع در دانشکده علوم دارویی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران برگزار شد.
کد خبر: ۱۴۵۵۸۹۵
 
این مراسم که در روز چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت‌ماه برگزار شد؛ میزبان استادان، علاقه‌مندان و اهالی هنر در سطح دانشگاهی و عمومی بود. در ابتدای مراسم از شاعران جوانی که عضو کانون هفت‌آسمان بودند، برای شعرخوانی دعوت به عمل آمد و آنها به ایراد اشعار خود پرداختند. این بخش از برنامه با تجلیل و اهدای لوح تقدیر به پاس فعالیت هنری این شاعران به پایان رسید.
در بخش بعدی برنامه شاهد سخنان نویسنده جوان در مورد شروع مسیر شعرگویی او، شکل‌گیری ایده کلی کتاب و موضوع محوری شعر و چگونگی نوشتن کتاب بودیم؛ کتابی که به گفته‌ نویسنده از ۱۵سالگی در حال نوشتن آن بوده است. در ادامه برنامه شاهد سخنرانی شاعر باسابقه، پیشکسوت و مدیر انجمن ادبی امیرکبیر، استاد محمدتقی حرآبادی فراهانی در مورد کتاب شعر، قلم نویسنده و شعر نو بودیم. این استاد ضمن خوانش اشعاری از مجموعه آثارشان در قالب کاریکلماتور، اشعار میهنی و غزل، توضیحات مختصری را خدمت حضار در رابطه با انواع این قالب‌ها ارئه دادند. در انتهای این بخش ایشان آثارشان را در قالب مجموعه‌ای به نویسنده کتاب هدیه کردند.
بعد از این بخش، شاعر کتاب مرد بی‌چشم به ایراد دو قطعه شعر عاشقانه از اشعار کتاب برای حضار پرداخت و در پایان از شاعر و استاد ادبی، سرکار خانم میترا شیخ‌الاسلامی دعوت به عمل آمد تا در مورد کتاب سخنرانی به عمل آورند و ضمن خوانش اشعاری از خودشان، شعرهایی نیز از مجموعه دیوان دوجلدی اشعار پدر فقیدشان، مرحوم عیسی شیخ‌الاسلامی به نام «راز و نیاز دل» برای حضار انجام بدهند. استاد شیخ‌الاسلامی با تقدیر و تشکر از نویسنده جوان، فرهود عباسی‌فرد، نسخه نفیسی از دیوان شعر دوجلدی راز و نیاز دل را به رسم یادبود تقدیم ایشان کردند.
در ادامه برنامه، حضور علاقه‌مندان هنر و شعر روی صحنه برنامه و ایراد قطعاتی از اشعار کتاب مرد بی‌چشم اتفاق افتاد؛ اشعاری که با محوریت عاشقانه، اجتماعی و مفهومی سروده شده‌اند و سعی شده علاوه بر زیبایی در خوانش و آهنگ، مفاهیم اجتماعی و بنیانی به‌خصوصی را شامل شود.
در بخش پایانی برنامه، سخنرانی فرهود عباسی‌فرد در مورد چالش‌های نوشتن شعر را شاهد بودیم؛ همچنین ایشان ضمن تشکر و قدردانی از حضور مهمانان حاضر در مراسم، کتاب خویش را به روح پدربزرگ مرحوم‌شان، عزت‌ا... شیخ‌‌الاسلامی تقدیم کردند. در ادامه صحبت‌ها، سخنانی در مورد توجه ویژه به عواطف متفاوت انسانی و عاشقانه در اشعار کتاب ایراد شد و نیز از مجموعه شعر بعدی نویسنده با نام «شبگردی در آینه» صحبت شد که در آینده نزدیک منتشر خواهد شد.
کتاب شعر مرد بی‌چشم شامل اشعار متفاوت و در قالب شعر نو، به همت انتشارات واج به چاپ رسیده و در سراسر کتابفروشی‌های معتبر سراسر کشور و فروشگاه‌های اینترنتی کتاب در دسترس علاقه‌مندان هنر شعر قرار گرفته است.
newsQrCode
برچسب ها: شعر کتاب نویسنده
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها