ورزش - ورزش های پایه - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

ورزش های پایه
برای هميشه طلسم را شکستیم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با مهدی الفتی، تاریخ‌ساز ژیمناستیک ایران در بازی‌های آسیایی

برای هميشه طلسم را شکستیم

۱۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۹

«نقره‌ای مرغوب‌تر از طلا» برای ورزش ایران‌. شاید خودمان و حتی خودش، هیچ‌کدام انتظارش را نداشتیم. ‌پسر ۲۲ ساله گرگانی و به قول ژاپنی‌ها «هواپیمای ایرانی» با دو پرش زیبای خرک و فرودهایی مطمئن صاحب نخستین مدال ژیمناستیک کشورمان در تاریخ بازی‌های آسیایی شد. نشانی که بعد از ۷۲سال با اسبابی به قدمت ۵۰سال به دست آمد.

بازنده‌های خسته و ناامید

«جام‌جم» دلایل ناکامی تیم ملی والیبال را بررسی می‌کند

بازنده‌های خسته و ناامید

۰۶ تير ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۷

هر چقدر منتظر شدیم خاطرات شیرین گذشته زنده نشد. حتی آن احتمال که «تیم ایران لیگ ملت‌ها را بد آغاز می‌کند اما بعدا روی دور برد می‌افتد» هم به واقعیت تبدیل نشد. همه‌چیز ناامید کننده و منفی بود. تیم آن قدر بد در رقابت‌های لیگ ملت‌های ۲۰۲۳ ظاهر شد که حتی نکات مثبت آن هم به چشم نیامد. حالا ما هستیم و بهروز عطایی، سرمربی تیم‌ملی والیبال ایران که باید توضیح بدهد چطور تیم ایران به این مرحله رسیده که تبدیل به تیمی معمولی و زیر متوسط در لیگ ملت‌های والیبال شده است.

ببینید | اسطوره دوومیدانی دنیا درگذشت

ببینید | اسطوره دوومیدانی دنیا درگذشت

۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۴

دیک فازبری قهرمان سرشناس آمریکایی پرش ارتفاع جهان و یکی از تأثیرگذارترین ورزشکاران تاریخ دو و میدانی در سن 76 سالگی بر اثر ابتلا به بیماری لنفوم در گذشت.

ببینید | 1 آگوست 1992؛ مسن‌‌ترین سریع‌ترین!

روزشمار

ببینید | 1 آگوست 1992؛ مسن‌‌ترین سریع‌ترین!

۱۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۵:۰۰

یکی از اتفاق‌های عجیب المپیک 1992 بارسلون، مدال طلای لینفورد سیسرو کریستی، دونده بریتانیایی، در دوی 100 متر بود. 30 سال پیش در چنین روزی کریستی در 32 سالگی و در فینال دوی 100 متمر با زمان 9 ثانیه و 96 صدم ثانیه از خط پایان گذشت و مدال طلا را به گردن آویخت.

نیازمندی ها