اقتصاد - بانک بیمه و بورس - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

بانک بیمه و بورس
چرا صف دریافت وام ازدواج طولانی شد؟

چرا صف دریافت وام ازدواج طولانی شد؟

۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۷

براساس قانون بودجه امسال، ۲۰۰ هزار میلیارد تومان برای تسهیلات وام ازدواج در نظر گرفته شده که همانند مصوبه سال گذشته است اما رقم پرداختی وام ازدواج از ۲۰۰ میلیون به ۳۰۰ تا ۳۵۰ میلیون تغییر کرده و این در حالی است که میزان تقاضا بسیار بیشتر از بودجه مورد نظر است. از سال ۱۳۸۸، در راستای حمایت از جوانان برای تامین بخشی از نیازهای آنها درآستانه تشکیل زندگی،شبکه بانکی به‌طور رسمی به پرداخت وام ازدواج ورود کرد.

احیای اقتصاد با دیپلماسی ارزی

«جام‌جم» عملکرد بانک مرکزی در حوزه ارزی را بررسی می‌کند

احیای اقتصاد با دیپلماسی ارزی

۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۸

ارز یکی ازمتغیرهای تورم است واگر نوسانات آن مهار نشود ودرشیب افزایش قرارگیرد، گرانی‌هانیز به‌صورت گسترده در اقتصاد اتفاق می‌افتد و تورم را رقم می‌زند.

زیان مردم از سود نامتعارف سپرده

«جام‌جم» اولتیماتوم دوهفته‌ای بانک مرکزی به بانک‌های متخلف را بررسی کرده است

زیان مردم از سود نامتعارف سپرده

۱۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۱

اسفندماه سال گذشته بود که فرشاد محمدپور، معاون نظارت بانک مرکزی گفت: بر اساس بازرسی‌های انجام‌شده شش بانک بیشترین تخلف را در زمینه رعایت نرخ سود سپرده‌ها دارند. بانک مرکزی صریحا اعلام کرد این رقابت کاذب میان بانک‌ها باید از بین برود، به این دلیل که یکی از سیاست‌های اصلی بانک مرکزی کنترل نرخ رشد نقدینگی و کاهش تورم است اما این تخلفات در بلندمدت ممکن است هدف‌گذاری اصلی بانک مرکزی را با تغییر همراه کند.

ببینید | ضرب‌الاجل دو هفته‌ای بانک مرکزی به بانک‌ها برای اصلاح نرخ سود

ببینید | ضرب‌الاجل دو هفته‌ای بانک مرکزی به بانک‌ها برای اصلاح نرخ سود

۱۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۵

فرشاد محمدپور معاون نظارت بانک مرکزی ضمن هشدار به هیات مدیره بانک‌ها در خصوص رعایت نرخ سودهای مصوب، گفت: بانک‌های متخلف باید حداکثر طی دو هفته آینده نسبت به اصلاح نرخ غیرمتعارف سود سپرده‌ها اقدام کنند، در صورت عدم اصلاح، با این بانک‌ها حتی تا سلب صلاحیت ارکان مدیریت آن برخورد می‌شود. شهروندان در صورت مشاهده تخلف بانک‌ها با شماره ۲۷۰۶ روابط عمومی بانک مرکزی تماس بگیرند.

ساعت کاری جدید بانک‌ها اعلام شد

ساعت کاری جدید بانک‌ها اعلام شد

۱۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۵

ساعت کاری واحدهای صف و ستاد بانک‌ها به استناد تصویب‌نامه هیأت وزیران و با عنایت به هماهنگی‌های به عمل آمده، از روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۳/۰۳/۱۶ تا اطلاع ثانوی از ساعت ۶ الی ۱۳ خواهد بود.

هشدار سازمان بازرسی به شبکه بانکی در رابطه با رعایت نرخ سود سپرده

با ارسال نامه‌ای به بانک‌ها صورت گرفت؛

هشدار سازمان بازرسی به شبکه بانکی در رابطه با رعایت نرخ سود سپرده

۱۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۰

معاون اقتصادی سازمان بازرسی کل کشور از برخورد با مدیران عامل بانک‌های متخلف در صورت تخطی از بخش‌نامه‌های بانک مرکزی پیرامون سود سپرده بانکی خبر داد.

پول‌پاشی برای دیده‌شدن

اقدام تبلیغی روسای برخی بانک‌ها و بیمه‌ها در تشییع شهدای خدمت، مورد انتقاد مخاطبان قرار گرفته

پول‌پاشی برای دیده‌شدن

۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۳

مارسانه‌ای‌‌ها سرعت انتقال اخبار و همچنین دقت درآن برای‌مان اهمیت زیادی دارد.در واقع سعی می‌کنیم برای پوشش یک خبر،رسانه‌ اول باشیم.درروز تشییع شهید آیت‌ا...رئیسی،رئیس‌جمهور مردمی جمعیت زیادی حضور یافتند ومسئولان نیز در این مراسم شرکت داشتند.

۲۴۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰تومان؛ کدام بخش‌ها بیشترین وام را گرفتند؟

«جام‌جم» از جزئیات پرداخت تسهیلات بانکی گزارش می‌دهد

۲۴۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰تومان؛ کدام بخش‌ها بیشترین وام را گرفتند؟

۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۷

تسهیلات پرداختی بانک‌ها طی فروردین‌ماه ۱۴۰۳ مبلغ ۲۴۰۷ هزار میلیارد ریال است که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل مبلغ ۴۷۹.۹هزار میلیارد ریال (معادل ۲۴.۹درصد) افزایش داشته است.ازکل تسهیلات پرداختی، مبلغ ۲۰۵۱.۸هزار میلیارد ریال معادل ۸۵.۲درصد به صاحبان کسب‌وکار (حقوقی و غیرحقوقی)و۳۵۵.۲هزار میلیارد ریال معادل ۱۴.۸درصد به مصرف‌کنندگان نهایی (خانوار) تعلق گرفته است.

چرا بانک‌ها تسهیلات مسکن نمی‌دهند؟

عملکرد بانک ها در طرح نهضت ملی مسکن نشان می دهد سهم ۱۸بانک در پرداخت وام صفر است

چرا بانک‌ها تسهیلات مسکن نمی‌دهند؟

۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۲۱

طی سال‌های اخیر با توجه به کمبود تولید مسکن به تبع سیاست‌های دولت‌های یازدهم و دوازدهم در کشور شاهد آن هستیم که قیمت مسکن و اجاره‌بها با افزایش شدیدی روبه‌رو بوده است. از آنجا که اقتصاد ایران بانک‌محور است و برای تامین مالی روی این بخش حساب ویژه‌ای باز می‌شود، از شهریور ۱۴۰۰ بانک‌ها مکلف شدند بخشی از سرمایه خود را در بخش مسکن، تسهیلات بدهند.

نیازمندی ها