پلیس آمریکا بیش از ۱۷۰۰ دانشجو را بازداشت کرد

پس از چندین هفته اعتراضات سراسری دانشجویان ایالات متحده آمریکا علیه جنایات رژیم صهیونیستی، خشونت پلیس همچنان ادامه دارد و یکهزار و ۷۰۰ تن از دانشجویان بازداشت شدند.
کد خبر: ۱۴۵۵۰۱۴

پلیس آمریکا بیش از ۱۷۰۰ دانشجو را بازداشت کرد

به گزارش جام‌جم‌آنلاین از فارس، دانشکده‌ها و دانشگاههای سراسر آمریکا روز گذشته (چهارشنبه) با قدرتنمایی نیروهای پلیس آمریکا روبرو شدند که در اقدامی خشونت‌بار، به سمت محوطه دانشگاهها یورش برده و چادرها را برچیدند و برخی کمپ‌های اعتراضی را پاکسازی کردند. 
تصاویری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که نیروهای پلیس آمریکا با جلیقه‌های نظامی را در حال بیرون کردن دانشجویان از ساختمان معروف «سالن همیلتون» در دانشگاه کلمبیا و درگیری با دانشجویان معترض نشان می‌دهد.
طبق گزارش واشنگتن‌پست، در حدود دو هفته از آغاز اعتراضات دانشجویی در حمایت از مردم فلسطین، بیش از یکهزار و ۷۰۰ نفر در دانشگاههای آمریکا بازداشت شدند.

پلیس آمریکا بیش از ۱۷۰۰ دانشجو را بازداشت کرد

بر اساس این گزارش، تنش‌ها میان معترضان و نیروهای امنیتی به شدت طی یک روز گذشته، تشدید شده است. در فلوریدا، نیروهای پلیس با گاز اشک‌آور به سمت دانشجویان معترض حمله کرد.
در ویسکانسین نیز، تصاویری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که افسران پلیس آمریکا را در حال بازداشت استاد دانشگاه مدیسون در حالی که پیشانی وی آغشته به خون شده، نشان می‌دهد. 
در کالیفرنیا نیز یک گروه از افراد نقاب‌دار به کمپ حامیان فلسطین در یکی از دانشکده‌های لس آنجلس حمله کردند و ۱۵ نفر را زخمی کردند که یکی از آن‌ها بستری شد.

پلیس آمریکا بیش از ۱۷۰۰ دانشجو را بازداشت کرد

دانشگاه کلمبیا از پلیس خواسته تا حداقل برای دو هفته در محوطه دانشگاه مستقر باشد. علی‌رغم موجی از خشونت‌های پلیس و بازداشت دانشجویان، اعتراضات همچنان ادامه دارد و دانشجویان دانشگاه دولتی پورتلند در کتابخانه دانشگاه تحصن کرده و بر روی دیوار نوشته‌اند «غزه را آزاد کنید».
در ۲۴ ساعت گذشته، حدود ۳۰۰ معترض حامی فلسطین در دانشکده کلمبیا و سیتی (شهر) نیویورک بازداشت شدند و شمار دانشجویان و اساتید معترض در دانشگاههای آمریکا در دو هفته گذشته به یکهزار و ۷۰۰ نفر رسید.

تعداد بازدید : 33


حمایت از مردم غزه و اعتراضات علیه سیاست‌های دولت بایدن در حمایت همه‌جانبه از رژیم صهیونیستی تحت عنوان «جنبش همبستگی» در دانشگاه کلمبیا آمریکا آغاز شد و پس از آن به دیگر دانشگاههای مهم و برجسته آمریکا و حتی کشورهای دیگر رسید.
استفاده نیروهای امنیتی آمریکا از خشونت و تاکتیک‌های پلیس آمریکا برای مقابله با معترضان و سرکوب تحصن‌های آرام در هفته‌های اخیر، ادعاهای دولت آمریکا در آزادی بیان را زیرسؤال برده است.

پلیس آمریکا بیش از ۱۷۰۰ دانشجو را بازداشت کرد

پلیس آمریکا بیش از ۱۷۰۰ دانشجو را بازداشت کرد

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها